Maliye Okulu Mezunları Derneği İstanbul Şubesinin Olağan Genel Kurulu'nun ardından 14 Mart 2010 pazar günü Taksim Gezi Pastanesinde Genel Merkez ve İzmir Şubemiz yönetim kurulları ile 1963 mezunumuz Sayın Hasan ŞAHİN'in de Gaziantep'ten katıldığı kahvaltılı bir toplantı düzenlendi.

Her zaman olduğu gibi, dönem farkı gözetilmeksizin son derece neşeli ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen kahvaltılı toplantının başkanlığını Onursal Genel Başkanımız Sayın Av. Mehmet KAYA'nın yaptı. Toplantıda, öncelikle İstanbul Şubesine yeni ve yeniden seçilen mezunlarımıza başarılar dilendi. Gündemdeki ve öncelik verilmesi gereken konular hakkında Genel Başkanımız Sayın Av. İlhan BİÇER ve İzmir Şube Başkanımız Sayın Nevzat YİĞİT'in görüşleri alındı.

1967 mezunumuz Sayın Dr. Ahmet KAVAK'ın yapılan bir protokolle tüm hasılatını İstanbul Şubemize devrettiği "Açıklamalı Kurumlar Vergisi Kanunu" kitabının dağıtımı ortak karara bağlanarak Maliye Okullarının yeniden açılması çalışmalarına arama  konferansları ile başlanması için Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Tuğba EGE'ye yetki verildi.

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ