Ömer Lütfi Özenç
Vergi Dairesi Müdürü

NET'TE  BULUŞALIM

3 yılı birlikte geçirdiğimiz, gençliğe adım atarken iyi ve kötü günleri hep beraber yaşadığımız ve bugünümüzü borçlu olduğumuz Maliye Okulumuzu, bunca yıl geçmesine rağmen ve ne zaman biraraya gelsek yine o günlere dönerek arkadaşlarımızı, hocalarımızı ve onlarla birlikte yaşadığımız anılarımızı yadederek yine o günlerdeymiş gibi yaşıyoruz. Ancak bu birliktelikler, gerek içinde bulunduğumuz iş yoğunluğu ve gerekse farklı yerleşim yerlerinde oluşumuz sebebiyle arzulanandan daha az ve yetersiz olmaktadır. 

Gönül istiyor ki aynen Maliye Okulu’nda okuyormuşcasına hep birlikte ve aynı ortamlarda olalım.

Bir gün dönem arkadaşım Halil Özaydın ile sohbet ederken, teknolojinin sunduğu bir kısım imkanlardan istifade ederek, Maliye Okulu mezunlarının buluşacağı bir yer olabileceğini düşündüğümüz bu web sayfasını hazırlamaya karar verdik.

Bizim bu web sayfası çalışmamız, izahına çalıştığım arzu ve isteklerimizin harekete geçmesi ve sanal ortamda da olsa gerçekleşmesi manasında bir ilk adım olarak değerlendirilmeli ve aynı arzuları paylaşan abilerimin, arkadaşlarımın ve kardeşlerimin buluşacağı bir mekanın tesisi olarak algılanmalıdır. Atılan bu ilk adımı biz, Halil ve ben devam ettireceğiz. Abi, arkadaş ve kardeş ifademin muhatabını bulacağını ve bu muhataplarımızın, adımlarımızı hızlandırmamızda bize belge ve bilgi aktararak katkıda bulunacağını umut ediyor ve bekliyorum.

Saygılarımla.

Ömer Lütfi Özenç

Maliye Okulu için ilk kez Ömer Lütfi Özenç ve Halil Özaydın tarafından 2001 yılında oluşturulan www-maliyeokulu-org sitesinin web geçmişinden alınmıştır.

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ