Sevgili Mezunlarımız,

2018 yılının son ayına girmiş bulunmaktayız. Bu yıl, mezunlarımız ile Okulumuzun adını yaşatacak, birlik ve dayanışmamızı yükseltecek bir çok etkinlikte bir araya geldik.

 

This content requires Flash Player!
To view this content, JavaScript must be enabled, and you need the latest version of the Flash Player.
Download Adobe Flash Player now!

• Tüm derneklerimiz ile koordineli yürüttüğümüz 2018 yılı etkinliklerinin;

• görsel sunumlarla değerlendirilmesi , 
• tartışılagelen yapılanmalar ile ilgili kararların alınması,
• Gaziantep MOMDER Başkanı Hasan Şahin'in Okulumuzu tanıtan bir kitabın çıkarılması önerisi,
• Genel Merkezimizin “Andaç” hazırlıklarının bilim insanlarımız refakatinde yürütülmesi için gerekli Bilim /Danışma Kurullarının oluşturulması,
gündemiyle, 

Şimdi ASBÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu eğitim ve öğrenimi için kullanılan Ankara Maliye Okulu binamızda, yönetim kurullarımız, bilim insanlarımız bir araya geliyoruz. 

15-16 Aralık 2018 günlerinde yapılacak toplantımıza Derneklerimizin ve Spor Kulübümüzün mezunlarımızdan yetki almış yönetim ve denetim kurulu üyeleri, akademisyenlerimiz ile birlikte alınacak kararlar için önerisi olan tüm mezunlarımız davetlidir. 

Salon, toplantı düzeneğinde 60 kişilik olduğundan, diğer katılımcı mezunlarımızın eş zamanlı sinevizyon internet paylaşımı ile izleyebilmesi ve görüş bildirmesini mümkün kılmak, ayrıca fiziki katılımı sağlamak için 1949 yılına kadar Maliye Okulu olarak hizmet veren Ulus’taki Atatürk Kız Meslek Lisesi Konferans Salonunun Pazar günü kullanılması düşünülmekte, bu hususta Okul Yönetimiyle görüşmeler sürdürülmektedir.

Öte yandan, 15 Aralık 2018 akşamı Ankara dışından gelen konuklarımız ile birlikte Devlet Tiyatrolarının sahnelediği güzel bir oyunu Ziraat Sahnesinde seyretmek için toplu bilet rezervasyonu yapılmıştır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Maliye Okulu resmi web sitesinin admini Mesut Kullar’ın hazırladığı davetiye kapağında yer verilen ve üç Okulumuzu simgeleyen çınar ağacı, mezunlarımızın, kendileri var oldukça yaşatacağı kutsallıktadır. Bunun bilincindeyiz.

Saygı ve sevgilerimizle,

MO tpDamga LogoMaliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi
Yönetim Kurulu adına,

Ahmet Kaya
Genel Başkan

 

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ