KAMER GENÇ PARKI

AÇILIŞINA DAVET

kgenc park

'60 Mezunumuz Kamer Genç'in adını yaşatacak parkın açılışında Derneğimiz de yer alacak.
Mezunlarımızı yarın saat 12.45 de park önünde buluşmaya ve açılışta yer almaya davet ediyorum.


Çankaya Belediyesi'nce yaptırılan Park ile ilgili bilgilere sunucunun yarın yapacağı ve aşağıda yer alan konuşmada MALİYE OKULU adı özellikle ekletilmiştir.

"Saygıdeğer Konuklar;
Değerli Milletvekilleri...
Sayın Başkanım,
Başkan Yardımcılarım...
Basınımızın değerli temsilcileri...

Çankaya Belediye Başkanımız Sayın Alper Taşdelen adına Türk siyasetinin gülen yüzü Kamer Genç’in adını verdiğimiz Parkımızın açılış törenine hoş geldiniz diyorum.
Açılış törenimize geçmeden önce sizleri Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm cumhuriyet şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna ve İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.

Değerli Konuklar;
Başkentin en yeşil ilçesi Çankaya, yeşil alan ve park alanlarının sayısını artırmaya devam ediyor.
Aktif ve pasif alanları ile yaklaşık 1 milyon 600 bin metrekarelik park ve yeşil alan büyüklüğüne sahip Çankaya Belediyesi, dev kent parklarının yanı sıra bu dönem 60 açılan 8 de açılacak park ile toplam 68 parkı Çankaya’ya kazandırdı. Bu parklarla Çankaya, bu dönem yaklaşık 600 bin metrekare daha yeşil alan kazanmış oldu.

Bugün yeni bir parkımızın daha açılış töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. … KAMER GENÇ PARKI…

Kamer Genç, 23 Şubat 1940'da Tunceli'nin Nazımiye Ramazan köyünde dünyaya geldi. 1960 yılında Ankara'da Yatılı Maliye Okulu'nu, 1966'da Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi.
Danıştay Tetkik Hakimliği ve Danıştay Savcılığı görevlerinde bulundu. 1981'de Danışma Meclisi Üyeliği'ne getirildi. 1983'de bu görevden istifa ederek, 1983-1987'de mali müşavirlik yaptı. 4 dönem milletvekili seçildi. 1993'ten 1999'a kadar TBMM başkanvekilliği görevini yürüttü.

Kamer Genç Parkı, kentsel donatı alanları, tenis kortu, basketbol sahası ve koşu yolu ile Çankayalıların hizmetinde olacak. 3 bin 200 metrekarelik yeşil alana sahip Parkımız, 6 bin 395 metrekarelik alana inşa edildi. Parkımızda ayrıca 355 metrekarelik bir de golf alanı bulunuyor"

MO-tpDamga-Logo

 

Haydi o zaman, yarın 12.45'de 1920. Cadde'de buluşalım. 

Not: Kamer Genç Parkı açılışına katılamayan mezunlarımız için etkinlik saatinde 2. Başkanımız Ersan BAŞKAYA tarafından sosyal medya (Facebook) ortamında canlı yayın yapılacaktır.


Ahmet KAYA

MOMDER Genel Başkanı

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ