Sevgili Mezunlarımız,


2017 yılını bugün bitiriyor, yarın 2018 yılına giriyoruz.


Maliye Okulu adıyla Cumhuriyetin ilanından bir yıl sonra kurulan okulumuzun da 94. yılı olacak 2018. 
23 Nisan 2017 tarihinde yapılan genel kurul ile yönetime gelişimizin dokuzuncu ayındayız.


İlk ziyaretlerimizi 1958 mezunumuz Şerif Ercan ve 1960 mezunumuz Sait Kekeç Ağabeylere yaparak şifa diledik kendilerine.

İstanbul Şube ve Ant-Momder genel kurullarını birlikte yaptıktan sonra İzmir’de şube başkanı Nevzat Yiğit, Yönetim Kurulu üyesi Ali Alpaslan Erden ve Denetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Alpaslan ile 1960 yılı mezunumuz Osman Akar Ağabeyi ziyaret ederek kurum ve kuruluşlardaki ziyaretlerimizi başlattık, ki yazdan kalma fotoğraflar gecikmiş olarak da olsa içimizi ısıtsın diye şimdi -sosyal medyada- paylaşıyorum.

Ankara, İstanbul, Mersin gecelerimizde; Kuşadası, Cunda buluşmalarımızda doyasıya eğlendik, hasret giderdik. Yeri geldi şehir içinde şehri tanımak için yürüdük; yeri geldi şehirlerden kaçtık doğa ile buluştuk.

Okul kütüphanesi açarak hayata dokunduk, adımızı yaşatacak adımlar attık.


Bize sportif başarı mutluluğu tattıran MOSK ile, 2017-2018 sezonunda ilk yarıyı üçüncü olarak bitiren ikinci ligdeki kadın voleybol takımımız ile gururlanmaya devam edeceğimize dair çok güçlü kanaatimiz oluştu.

Birlikteliğimizi zirveye taşıdığımız bir yılı geride bırakmakla birlikte 2018 yılı ve sonrasında, yaratılan beklentilerle bu zirvenin, birlik ve dayanışma ruhu ile daha da yukarılara taşınacağına inancımız perçinlendi.

Ocak’17- Aralık’17 arası 17 mezunumuzu toprağa verdik.

’88 li Paşa Çömlekçi, ‘67 li Yusuf Demirhan, İbrahim Yağcıoğlu, ‘62 li Cemalettin Özbay, ’58 li Dündar Yelen, ’66 lı Cemil Uğurel, ’63 lü Ahmet Aysu, ’50 li Şükrü Karakoç, ’69 lu Ali Fuat Ülkü, Tevfik Küçük, ’81 li Ali Özdemir, ’63 lü Mustafa Kahraman, ’77 li Şeyh Müslüm Çiftçi, ‘64 lü Turgut Tokat, ‘83 lü Hayri Yalılı, ‘60 lı Savaş Çatal ve kasım ayı sonlarında ’73 lü Selahattin Güler aramızdan ayrıldı. 
Kendilerine tanrıdan rahmet, eş ve çocuklarına, camiamıza sabırlar diliyoruz yeniden.

Acısıyla,tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık.

Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu adına, tüm mezunlarımıza, eşlerine çocuklarına, sevdiklerine sağlıklı mutlu; tüm insanlık için barış ve huzur dolu bir 2018 yılı diliyorum.


Sevgi ve Saygılarımla,


Ahmet Kaya
Maliye Okulu Mezunları Derneği Genel Merkezi

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ