Namık Kemal GEDİKOĞLU
Çaykara Belediye Başkanı

Namık Kemal GEDİKOĞLU1957 Çaykara’da doğdu. İlk ve Orta Öğretimini Çaykara’da tamamladı. 1977 yılında Ankara Maliye Okulundan mezun oldu. Balıkesir Askeri Saymanlığına Muhasebe Memuru, 1979 yılında Burhaniye Vergi Dairesi Müdürlüğüne Gelir Memuru olarak atandı. Aynı dairede 1985 yılında Gelir Şefi olan Gedikoğlu, 2003 yılında Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Burhaniye’de AKP'den Belediye Başkan Aday adayı olmak üzere 01.12.2009 tarihinde istifa eden Gedikoğlu; İnsanların dinlerine, mezheplerine, yörelerine, siyasi tercihlerine ve sosyal konumlarına bakmaksızın görev yaparak her kesimin, her toplumun takdir ve beğenisini kazanmıştır. Kamuoyundan çıktığı halde aday gösterilmemesi üzerine, kendi yöresi olan Çaykara’da hizmet yapmak üzere Bağımsız olarak adaylığını koymuştur.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, “Çaykara Belediye Başkanı “ seçilen Gedikoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 GEDİKOĞLU halen Trabzon Büyükşehir Belediyesi İcra Kurulu üyesidir.

 

Kaynak: http://www.caykara.bel.tr

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ