Genco Atay

Yazdır
PDF
genco_atay

Genco ATAY (Ankara-1993)


1976 yılında İzmir’de doğdu. Gitar derslerine küçük yaşlarda Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Armoni Öğretmeni ŞABAN SEYHAN ile başladı. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Gitar Bölümü Öğretim Görevlisi MEHMET GÜRGÜN ile gitar çalışmalarını sürdürdü.

ERKAN OĞUR, CARLO DOMENICONI, ALIRIO DIAZ, RICARDO MOYANO, PAVEL STEIDL, DALE KAVANAGH, MARCO SOCIAS, NORA BUSCHMANN, BEKİR KÜÇÜKAY ve HÜSREV İSFENDİYAROĞLU’nun master class’larına katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan usta öğretici belgesi aldı. TRT’de birçok klasik gitar parçası yorumladı ve belgesel müzikleri yaptı. Dokuz Eylül, Ege, İzmir ve Celal Bayar Üniversiteleri için verdiği birçok gitar resitalleri yanında kurduğu flamenko grubuyla da çeşitli konserler gerçekleştirdi. Ayrıca Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun 2007/2008 sezonu açılış konserinde, 2008/2009 sezonu Ocak Ayında ve 2010/2011 sezonu açılış konserinde solist olarak Türk Müziği eserlerini gitar ile seslendirdi. Ayrıca 2008/2009 sezonu Mayıs Ayında ve 2010/2011 sezonu Aralık Ayında İzmir Sanat'ta Flamenko Grubuyla konser verdi.

1993 yılında Ankara Maliye Meslek Lisesi’nden, 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık Ruhsatnamesini aldıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk dalında Yüksek Lisans Programını bitirdi. Daha sonra aynı üniversitede doktora programına başladı. Bu çalışmaları tez aşamasında devam etmektedir.

Solo ve grup olarak sürdürdüğü Klasik ve Flamenko gitar çalışmalarının yanında Türk Müziğinin gitar ile seslendirilmesi konusundaki çalışmalarını ilerletmekte olup, resital ve konserlerle sanat yaşamına devam etmektedir.

Aşağıdaki performans, Genco Atay'ın İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ile verdiği konser kaydından alınmıştır.

Yeni Çıkan Kitaplar

 • yka az% Kaç Aptalız - Aziz Nesin
  Bu kitap (...) nereye giderse gökyüzünün sahibi olduğuna inanan kederli sürgünleri anmak için yazıldı. Ve İnsanlığın büyük macerasına kendi küçük tecrübesi ile eklendi. "Ben hayatı, yaşamak için değil, matem içinde sonsuz bekleyişe göre düzenlenmiş Acem ülkesinde nafile zamanlar bekledim... Sevrek ve ümit ederek... Bize çok benzeyen, bir uçtan diğerine savrulan kültürleri içinde hiç yabancılık çekmedim . Bize hiç benzemeyen toplumsal bezginliklerine yabancı kaldım. Büyük bir coşku ile gittiğim ülkeden derin bir hayal kırıklığı ile ayrıldım. Kolayca halledilebilecek (...)
  Devamı ve daha fazlsı için www.KitapAliyorum.com
 • tagoreAşk Şiirleri - Rabındranath Tagore
  Rabindranath Tagore. 6 Mayıs 1861’de Kalküta’da doğar. Varlıklı bir Brahman’ın 14. çocuğu olarak. Hem geleneksel hem de yenilikçi bir ailenin ferdi olması onun edebiyat, resim, müzik, mistisizm, din, felsefe gibi alanlarda çok yönlü yetişmesine fırsat verir. Özellikle edebiyatla çocuk yaşlarda ilgilenmeye başlar ve ilk şiirini yedi yaşında yazar.
  Devamı ve daha fazlsı için www.KitapAliyorum.com
 • fatihfetihFatih ve Fetih - Erdoğan Aydın
  90'lı yıllarda yayımladığı -dört ciltlik- İslamiyet Gerçeği ile Nasıl Müslüman Olduk? adlı kitapları, yalnız yararlanılan değil, gözleri açan eserler de oldular. Yazarımız pek ciddi bir araştırmacı, dahası put kırıcı bir kalem.

  Erdoğan Aydın, Fatih ve Fetih'te de, mitoslarla gerçekleri birbirinden ayırıyor...
  Devamı ve daha fazlsı için www.KitapAliyorum.com
 • sarlatanŞarlatanlığın Tarihi - Lars Morris
  Tarihi iki defa okuruz, ilk okumada kullanılabilir 'gerçeklerin' peşine düşeriz. Bu bir papazın İncil'i okuması gibi bir şeydir. İkincisinde bu işin aslı neymiş diye okuruz. Bu da şeytanın İncil'i okuması gibidir."
  Lars Morris Şarlatanlığın Tarihi'nde okuyucuyu ikinci tür bir tarih okumasına kışkırtıyor. Değişik çağlarda yaşayan insanların ruhsal labirentlerinde dolaştırıyor, çalınmamış kapıları aralıyor. Şarlatanlığı mümkün kılan bir zihin coğrafyasına götürüyor bizi...
  Devamı ve daha fazlsı için www.KitapAliyorum.com

Cumhuriyet devrinde Maliyemiz, üstünde çok çalışılmış bir konudur. Yüzyılların aksaklıklarının giderilmesi ve zamanın getirdiği esasların yerleştirilmesi, büyük emeklerle olmuştur ve daha çok emeklere ihtiyaç vardır.  Maliye Okulu gençlerinin, Maliyemizi ehliyetle işletip ilerleteceklerine inanıyorum. 06 Şubat 1947 İsmet İNÖNÜ